Kumpikin artisti esiintyi loka- ja marraskuussa akustisella keikalla kirjaston tiloissa. Nyt Tampereen kaupunginkirjasto tarjoaa molemmat keikat sekä Laurilan ja Leinosen haastattelut hyvälaatuisina videotallenteina.
Kuva: Fonal
Office Building- ja Laurila-yhtyeistä tunnettu laulaja-lauluntekijä Janne Laurila soitti akustisen keikan Tampereen kaupunginkirjaston musiikkiosastolla 12. marraskuuta.
Laurila esitti keikalla uusia biisejä tulevalta Janne Laurila ja Tuhlaajapojat -kokoonpanonsa levyltä, joka ilmestyy alkuvuodesta 2013.
Uniikki kirjastokeikka on taltioitu nyt myös Tampereen kaupunginkirjaston omalle YouTube-kanavalle, josta löytyy myös Laurilan haastattelu samasta tilaisuudesta.
Kuukautta aiemmin 15. lokakuuta akustisen keikan kävi samassa paikassa esittämässä myös Ville Leinonen.
Tekstin alapuolella on esimakua keikoista parin biisin voimin. Loput biisit ja haastattelut kummaltakin artistilta voit katsoa kirjaston YouTube-sivulta.

