Oletko sitä mieltä, että olet oikea henkilö edistämään suomalaisen musiikin vientiä? Nyt on alan arvostetuin paikka auki

Music Finland hakee toiminnanjohtajaa.

27.10.2022

Music Finland hakee uutta toiminnanjohtajaa.

Ilmoituksessaan Music Finlandilta kerrotaan seuraavaa:

”Music Finland hakee uudeksi toiminnanjohtajaksi tavoitteellista ja ihmisläheistä johtajaa, joka on innostunut johtamaan osaavaa asiantuntijatiimiä ja valmis viemään suomalaisen musiikkialan kansainväliseen menestykseen”, ilmoituksessa kerrotaan ja jatketaan:

”Music Finlandin toiminnanjohtajana olet avainasemassa edistämässä suomalaisen musiikin kansainvälistymistä ja kasvua. Päivittäinen työsi rakentuu yhdistyksemme toiminnan ja ammattitaitoisen asiantuntijatiimimme johtamisesta. Vastaat Music Finlandin strategian toteutuksesta ja budjetista yhdistyksen hallituksen asettamien suuntaviivojen mukaisesti. Teet tiivistä yhteistyötä jäsenjärjestöjemme, asiakkaidemme ja rahoittajiemme kanssa Suomessa sekä rakennat kansainvälisiä yhteistyöverkostoja. Vastaat myös sidosryhmä- ja yhteiskuntasuhteistamme ministeriöiden ja valtionhallinnon suuntaan.”

Lisätietoa ja muun muassa muut hakuehdot pestiin liittyen löydät täältä.

Lisää luettavaa