Päivän levyuutinen: Springsteen pistää talon matalaksi

Julkaistu:

Bruce on tulessa! Heti Olympiastadionin keikan julkistamisen jälkeen työväenluokan miljonääri pisti ulos tiedot uudesta levystä. Eka single odottaa jo tuomiotaan Rumban Bruce-raadilta.

Kuva: Columbia Records

Levy kulkee nimellä Wrecking Ball ja se julkaistaan 5. maaliskuuta. 31. heinäkuuta Stadikalla esiintyvä Bruce julkaisee levyltä ensimmäisen singlen We Take Care of Our Own huomenna perjantaina. Levyn on tuottanut Ron Aniello. Levyllä soittavat E Street Band -jäsenten lisäksi muun muassa Rage Against the Machine -kitaristi Tom Morello ja entinen Pearl Jam -rumpali Matt Chamberlain.

Rumban oma innokas Bruce-raati on pian valmiina antamaan tuomionsa singlestä. Seuraa Rumban nettiä, niin näet, jääkö Bruce Rumban wrecking ballin alle! Levyn nimibiisistä on olemassa jo livevideota (olettaen, että biisi on suunnilleen samassa muodossa myös levyllä).

Levyn biisilista:

1 We Take Care of Our Own
2 Easy Money
3 Shackled and Down
4 Jack of All Trades
5 Death to My Hometown
6 This Depression
7 Wrecking Ball
8 You’ve Got It
9 Rocky Ground
10 Land of Hope and Dreams
11 We Are Alive
12 Swallowed Up (Bonus Track)
13 American Land (Bonus Track)