Suomen virallisen albumilistan kärkeen palasi poptähti Isac Elliot albumillaan Mansion Music.
Kakkosena on Minttu debyyttilevyllään Maailma on mun, kolmosena on Lauri Haavin No Haav No Love, nelosena Ares ja albumi Aris. Viidennellä sijalla listalle nousee hieman hämmentävästi skotlantilainen elektronisen musiikin duo Boards Of Canada uudella albumillaan Inferno. Se on bändin ensimmäinen levy 13 vuoteen. Hienoa toki tällainen!
Sinkkulistan ykköseksi nousivat tällä viikolla Mirella ja Lauri Haav biisillä Pidä kii. Kakkosena on Mintun Maailma on mun, Kolmosena ANI ja Sara Bee Tuhlaajapoika-duetolla. Nelosena on Helmi Marleena ja Juhannusvalssi, vitosena Louna0nline ja m0ti0n.
Fyysisen albumilistan ykkössijalle nousee Boards Of Canada. Kakkosena on Suomeenkin saapuva Devin Townsend uudella orkesteripainotteisella albumillaan The Moth. Kolmosena on Paul McCartney albumillaan The Boys of Dungeon Lane, nelosena on Megedethin Youthanasia-albumin uusintapainos. Viidentenä Saimaa ja albumi Matka mielen ytimeen, vol. 2.
Lisää listasijoituksia täältä.
Lue myös: Devin Townsend saapuu Suomeen