Uusi juhannusfestivaali yhdistää finnhitsejä, euroviisuja ja iskelmää – nyt saatiin lisää esiintyjiä

Tanssi tai kuole julkisti uusia esiintyjiä.

Julkaistu:

Indiemusiikin ja lavatanssit yhdistävän Tanssi tai kuole -festivaalin ohjelmisto on valmis ja kaikki lipputyypit myynnissä. 

Festivaalin kakkoslavalla esiintyy joukko dj:tä soittaen suomalaisen iskelmä- ja discomusiikin klassikoita ja harvinaisuuksia nonstoppina porttien auettua aina niiden sulkemiseen saakka. Mukana menossa ovat Jytää ja Iskelmää, Lauantaidisko, Ina Mikkola, Teemu Keisteri, Laura Vartio, Mikko Mattlar, Kalifornia-Keke ja Kobran kädet. 

Aiemmin julkistetut esiintyjät löydät täältä. Tanssi tai kuole järjestetään juhannuksena 19.-20.6.2026 Särkän lavalla, Punkalaitumella. Lisää infoa muun muassa lipuista festivaalin kotisivuilta täältä.

Lue myös: Uusi juhannusfestivaali yhdistää finnhitsejä, euroviisuja ja iskelmää – lavalla Suomen indien ykkösnimet

Lue myös: Tilaa Rumban uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa ajankohtaiset musiikin uutiset ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.