Viime kesänä Flow Festivalilla esiintynyt Charli XCX on julkaissut uuden kappaleen Wall of Sound, joka on osa tulevaa Wuthering Heights -soundtrack-albumia. Levy toimii soundtrackina Emerald Fennellin samannimiselle elokuvalle. Sekä elokuva että soundtrack-albumi julkaistaan 13. helmikuuta.
Albumille sisältyvät myös aiemmin julkaistut singlet Chains of Love sekä House, jolla kuullaan vierailevana muusikkona John Cale.
Charli XCX on kuvannut albumin taustaa ja tunnelmaa seuraavasti:
Se on sukellus persoonaan, maailmaan, joka tuntui kiistatta raalta, villiltä, seksuaaliselta, goottilaiselta, brittiläiseltä, kidutetulta ja täynnä oikeita, todellisia lauseita, välimerkkejä ja kielioppia. Ilman savuketta tai aurinkolaseja näkyvissä – kaikki oli täysin erilaista kuin se elämä, jota elin sillä hetkellä.
