Veljesbändi soittaa kaikki neljä levyään alusta loppuun livenä.
Kuva: Universal
Von Hertzen Brothers täyttää tänä vuonna kymmenen vuotta ja juhlistaa uraansa heittämällä joulukuun alussa neljä keikkaa Tavastialla. Jokaisena iltana yksi albumi sekä esitetään alusta loppuun että julkaistaan vinyylinä.
Keikka-aikataulu: torstaina 1.12. Experience, perjantaina 2.12. Approach, lauantaina 3.12. Love Remains The Same ja sunnuntaina 4.12. Stars Aligned.
Kie Von Hertzen valottaa ajatuksiaan juhlakonserteista näin:
”Kymmenen vuotta sitten tehty debyyttialbumi oli projekti ja varovainen kurkistus siihen, onko meistä lyhytpinnaisista veljeksistä samaan yhtyeeseen. Sitten siitä tulikin pitkän musiikillisen tutkimusmatkan ja perheyrityksen lähtölaukaus”, Kun vuosi vuodelta back-kataloogi kasvaa ja keikkasetti painottuu luonnollisesti aina uusimpiin tekeleisiin niin vanhat biisit pakostakin lipuvat unohduksen hämärään.”
VHB on ehtinyt väsäämään myös uuden musiikkivideon. Always Been Rightilla palataan vielä kerran kesämökille sekoilemaan, vaikka syksy painaakin jo päälle. Tarkasta alta.
