Vuoden luetuimmat: ”Vielä kerran – legendaarinen suomalaisyhtye juhlistaa albuminsa 30-vuotisjuhlaa kiertueella”

Waltari jaksaa. Hyvä hyvä!

Julkaistu:

Jo perinteiseen tyyliin keräämme jälleen vuoden luetuimpia Rumba-juttuja vuoden päätteeksi ja joulupyhien ja välipäivien ratoksi.

Vuoden kahdeksanneksi luetuin artikkeli kertoi Waltari-yhtyeestä otsikolla ”Vielä kerran – legendaarinen suomalaisyhtye juhlistaa albuminsa 30-vuotisjuhlaa kiertueella”.

Kyseinen kiertue oli ja meni, mutta vuonna 2026 Kärtsyn johtaman bändin voi nähdä ainakin Kuopio Metal Meeting -tapahtumassa, ja eiköhän sieltä julkisteta lisää keikkoja jossain vaiheessa.

Lue juttu täältä.

Lue myös: Tilaa Rumban uutiskirje ja tiedät mistä kahvitauolla puhutaan! Nappaa ajankohtaiset musiikin uutiset ja puheenaiheet suoraan sähköpostiin tästä.