Suomalainen 1990-luvun kulttisuosikki tekee paluun – faneille upeita uutisia

Thee Ultra Bimboosin kolmas levy vinyylinä!

22.05.2025

1990-luvun garagerock-legenda Thee Ultra Bimboos ilmoitti aiemmin tänä vuonna tekevänsä paluun. Bändi esiintyy Helsingin Jytäkesä Go-Go -festivaaleilla. Jytäkesää vietetään 25.07 – 26.07.2025 Helsingissä.

Lue myös: Legendaarisen kotimaisen progeyhtyeen ja garagerock-yhtyeen paluu ja paljon muuta – helsinkiläisfestivaali vetäisi ässät hihastaan

Lue myös: Rock-konkari Milla Palovaara Järvenpäässä sijaitsevan Aino Areenan uusi ohjelmapäällikkö

”Miksi ei? Kun Jytäkesä kutsuu, me vastaamme. Täysillä, ilolla ja bändin synttärien kunniaksi. Leikkimielellä ja seikkailumielellä”, bändin rumpali Milla Palovaara kertoi paluun syyksi koko Thee Ultra Bimboosin puolesta.

Nyt bändin ystäville saatiin hyviä uutisia, sillä Thee Ultra Bimboosin kolmas albumi Four Fans Can’t Be Wrong on viimein kuunneltavissa suoratoistossa. Heinäkuussa albumista saapuu myös uusi vinyyliversio – ensimmäistä kertaa sitten sen julkaisuvuoden 2000.

Kuuntele albumi alta.