Tony Iommi saapuu puhekeikalle Helsingin Finlandia-talolle sunnuntaina 17. toukokuuta. Liput tapahtumaan tulevat myyntiin maanantaina 3. helmikuuta Ticketmasterissa.
In conversation with Tony Iommi – The life and times of the ”Iron Man” -tilaisuus on jaettu kahteen osan, joissa Iommin elämäkerran kirjoittanut TJ Lammersin luo Iommin kanssa humoristisen ja kiehtovan katsauksen tämän elämän myötä- ja vastoinkäymisiin. Keskustelun lomassa nähtävät ainutlaatuiset kuvat valottavat niin Black Sabbathin ympärillä pyörinyttä hullunmyllyä kuin Iommin henkilökohtaistakin elämää.
Nuoruuden työtapaturman ja Sabbathin jäähyväisäalbumi 13:n väliin on mahtunut elämän mittainen matka rockmusiikin parissa kiertueineen, levytyksineen, värikkäine bändikavereineen ja supertähtituttavuuksineen.
Lippujen hinnat palvelumaksuineen alkaen 65 euroa.