Modernia post-punkia soittava brittiyhtye Editors esiintyy Helsingin Tavastia-klubilla perjantaina 7. toukokuuta.
Kuva: Live Nation
Editors esiintyy 7. toukokuuta Helsingin Tavastialla ensimmäisellä klubikeikallaan Suomessa. Rumban kilpailusta voit voittaa keikalle liput itsellesi ja kaverillesi – osallistu arvontaan täällä!
Aiemmin Editors on esiintynyt Suomessa viime kesän Provinssirockissa ja vuoden 2006 Ruisrockissa.
Editors julkaisi viime syksynä kolmannen albuminsa In This Light and On This Eveningin, joka oli edeltäjiään koneellisempi ja jopa syntikkapopin suuntaan kurotteleva.
Vaikka levyn vastaanotto oli maailmalla hyvinkin ristiriitainen, Rumban kriitikot arvottivat sen äänestyksessään vuoden 2009 toiseksi parhaaksi ulkomaalaiseksi albumiksi.
Jos arpaonni ei potkaise, 31 euron hintaiset liput tulevat myyntiin Tiketissä torstaina 28. tammikuuta kello 9.
Muuta kiinnostavaa Rumbablogissa:
- Editors-kilpailun voittaja valittu
Kuka onnekas voitti itselleen ja kaverilleen liput Editorsin loppuunmyydylle Tavastian-keikalle? Kuva: Live Nation Rumban Editors-kilpailussa... - Editors-fanit tapasivat idolinsa tänään Tavastialla
Editors kyseli Rumban skabavoittajilta baarivinkkejä Helsingin yöhön. Kuvat: Hilla Kurki Rumban skabavoittajat saivat nauttia muutama... - Editors ja Amy Macdonald Ankkarockiin
Hiljattain Tavastialla klubikeikalla käynyt Editors ottaa revanssin ja palaa Suomeen Korson kentille. Tukea hän saa... - Voita fanitapaaminen Editorsin kanssa
Rumbablogin meet & greet -skaban voittajat pääsevät seuraamaan Editorsin soundcheckiä ja tapaamaan brittibändin kasvotusten. Kuva:... - Band of Horsesilta uusi albumi toukokuussa
Amerikkalainen indierock-yhtye Band of Horses julkaisee loppukeväästä odotetun kolmannen albuminsa. Kuva: Christopher Wilson Band of...

{ 38 kommenttia… }
TÄMÄ on HIENO ASIA!!!!!
Oli loppuunvarattu jo ennen klo 9, kun lippujen piti tulla myyntiin. Kiitos.
Mulla ei auennut sivutkaan enne 8.50. Sitten naputtelin päivitä-nappia ja klo:8.58 pääsin ostamaan liput! Kun palasin takaisin 9.02, niin olivat jo kaikki menneet. Kävi hyvä tuuri.
Ja nyt näkyy olevban jo huuto.netissä myynnissä 6kpl samalla tyypilla 65e/kpl. Voi h*******, eikö tälle asialle voi tehdä mitään, että ei tuommoiset k***** pääse trokamaan.
Kysytylle klubikeikalle 6 ostolipun maksimi on mielestäni ihan liian korkea. Kyllä 4 pitäisi olla kattona tällaisessa tapauksessa.
Eikö Editors myy muka Kultsaa loppuun? Miksi ne Tavastialle on ahdettu? Vai taitaako vielä olla harrastelijaluokan bändi näin pohjoisessa.
Kyllä mä ainakin katso(isi)n Editorsia mielummin Tavastialla kuin Kultsalla.
Joskus bändit haluavat palata juurilleen ja esiintyä juuri pienillä intiimeillä klubeilla. Se ilo heille suotakoon varsinkin kun Editors oli nähtävissä viime kesänä isolla keikalla Suomessakin. Lippujen ostorajoitus tosin törkeän korkea – periaatteessa ainoastaan noin sata ostajaa sai liput.
Sopiikohan tämä tädeille ?
huomenna uusi yritys lippujen suhteen. kyllä muuten vtuttaa jos en lippuja saa joidenkin trokareiden takia!
Hienoa ,että viitsitte!?
Mageeta! Hienoa, että näillä leveyksillä saadaan nauttia joskus ihan huippubändeistäkin. Ois kyl hienoo, jos ne vois heittää useemmankin keikan, kun kerran halukkaita lipunostajia riittää.
Loistavaa! Toivottavasti onni suosii!
“Rumban kriitikot arvottivat sen äänestyksessään vuoden 2009 toiseksi parhaaksi ulkomaalaiseksi albumiksi.”
Jos näin on toivon, etteivät ole erehtyneet.
Levitronix! Jos sulla on Spotify, voit muodostaa oman mielipiteen levystä klikkaamalla linkkiä: http://open.spotify.com/album/2Fjgx3IOyZeW3CbLSvdi7R
Tuu sit kertomaan myös hellureille, onko tuo tädeille sopivaa!
joo’o, jäikö monelta (muulta) liput saamatta?
Aivan mainiota! Nii ja toivottavasti arpaonni suosii
Voisi käväistä kuuntelemassa.
Jee olisi kiva kuunnella
kyllä liput kelepaisi
Olis kiva voittaa=)
Mielellään ottaisin liput vastaan
)
mullekkin kelpaisi liput
kyl bändi viittaa myöteisesti kintaalla 80-luvun lopullepäin joten odotukset keikan osalta ovat todella korkealla. Ei siis vaan saa bilettejäenää mistään. Ku vaan näkis ja kuulis..
Lippujen toivossa..
liput kelpaisivat
Kyllä liput aina kelapaa
Lahjaksi menisi liput, henkilölle kuka ei niitä saanut ostettua. Loppuunmyytiin alta aika yksikön.
mä tiedän niin jonkun joka haluaisi nämä liput… nyt peukut pystyyn
pitäis päästä joraamaa
helmihä tuo ois
Näin Editorsin joulukuussa Madridissa ja oli kyllä huippu keikka. (pienistä sähkökatkoista huolimatta)
Editors varmaan ois myynyt isommankin paikan loppuun.
Suomessa tosin usein kuulee keskisuurten keikkapaikkojen puutteesta, eli klubien ja jäähallien välimuodosta. Täällä ongelma oli tarkaistu niin että keskelle koripalloareenaa oli rajattu valkoisilla katosta roikkuvilla sermeillä 2-3 tuhatta katsojaa ja lavan keskelleen jättävä ympyrä. Ei tuntenut yhtään olevansa areenalla kun ei nähnyt tyhjiä katsomoita ympärillä. Lisäksi kankaille pystyisi heijastamaan visuaaleja 360 astetta yleisön ympärille. Tästä siis vinkki jäähallille tai Hartwall areenalle!!! Vähän vaikea selittää mutta kyseisestä linkistä löytyy kuvia Palacio Vistalegrestä keikkapaikkana (pitää scrollata melkein alas saakka)
http://www.palaciovistalegre.com/
Editors avasi 2006 Roskilden festivaalin, ja oli kyllä huono. B-luokan Interpol, A-luokan Bravery.
Levyn nimihän on In This LIGHT And On This Evening…
oi varmaan hyvä keikka tulossa
Onkos kellään mitään tietoa, milloin arvonta suoritetaan?
Liput arvotaan ensi viikolla, eli vielä kannattaa kokeilla onneaan.
Kundit vetivät Hesassa taannoin myös asiallisen stadionkeikan Remiä lämmitellen. Klubipuitteissa homma voi toimia toisessa potenssissa.